PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773069}
8,2 45
ocen
8,2 10 1 45
Tikhiy Don
powrót do forum serialu Tikhiy Don

To chyba najlepsza ekranizacja epopei Szołochowa, mistrzowskie aktorstwo, fantastyczny drugi plan i statyści, którzy wiedzą co mają robić, a nie snują się niemal jak zombie co jest charakterystyczne dla filmów zachodnich. Dziwne, że do tej pory żaden dystrybutor nie pokusił się o przygotowanie polskiej wersji.
Druga sprawa to zapis słów rosyjskich, ukraińskich itd. na portalu Filmweb wg anglosaskich zasad w miejsce obowiązującej w naszym kraju transkrypcji, której zasady można znaleźć w SJP PWN, także w sieci. Takie postępowanie to straszna słoma w butach, a chrzęści tak głośno, że można pomylić z defiladą.

patatajmiauhau

Zgadzam się- wspaniały serial, właśnie obejrzałam cały z zapartym tchem...Aktorstwo, zdjęcia, muzyka , wszystko na najwyższym poziomie. Myślę, że to zdecydowanie perełka wśród dzisiejszych seriali. Z pewnością sięgnę po książkę- bardzo jestem ciekawa, czy też tak mnie wciągnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones