PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382751}

Ładunek 200

Gruz 200
7,3 25 040
ocen
7,3 10 1 25040
7,1 11
ocen krytyków
Ładunek 200
powrót do forum filmu Ładunek 200

William Faulkner "Azyl"

ocenił(a) film na 8

Film widziałam dwa lata temu, moim zdaniem jest bardzo dobry pod każdym względem, ale nie
mam ochoty oglądać go drugi raz. Chyba najmocniejszy film jak widziałam do tej pory.
Fabuła przypomina powieść Faulknera "Azyl". Nie wiem czy scenarzysta inspirował się jej
treścią.

ocenił(a) film na 8
Nosta

Mnie też to ciekawi. Twórcy utrzymują, że film powstał w oparciu o autentyczne wydarzenia z 1984 roku, jednak zbieżności z książką Faulknera jest chyba zbyt dużo, jak na przypadek.

Nosta

W komentarzu pod jedną z recenzji napisał ktoś, że fabuła powstała właśnie w/g "Azylu" Faulknera. Możliwe, że tak jest.
Na stronie internetowej filmu (rosyjska) w zakładce "wideo" Jest umieszczonych wiele materiałów wideo i m.in. wywiad z reżyserem. Możliwe, że z tych materiałów moglibyśmy dowiedzieć się więcej szczegółów, ale do tego potrzebna jest dobra znajomość języka ros.

lewig

plot jest wzięty od początku do końca z "Azylu"

Nosta

Jeśli to dla ciebie najmocniejszy film, to polecam "Nieodwracalne", raczej zmienisz zdanie.

ocenił(a) film na 8
Dadramel

Mocnych filmów jest wiele, popytaj wujka google. Widziałem większość z nich i Ładunek 200 wcale nie jest najmocniejszy.

Nosta

Oczywista oczywistość że fabuła zerznieta z azylu tak jak nie powstałoby "sto lat samotności "marqueza gdyby nie absalomie absalomie fauknera

Nosta

To polecam naprawdę mocny: "Martyrs. Skazani na strach (2008)"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones