PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382751}

Ładunek 200

Gruz 200
7,3 25 040
ocen
7,3 10 1 25040
7,1 11
ocen krytyków
Ładunek 200
powrót do forum filmu Ładunek 200

Q-wa, mocne!

ocenił(a) film na 8

Tak powiedział mój ś.p. wujek, jak zapalił papierosa marki Wierchowina, choć całe życie palił Sporty, które lekkie nie były. Co ruskie, to mocne, a ten film tej tezy dowodzi.
Kino amerykańskie, zdominowane przez producentów oczekujących efektów od ciągle tych samych klisz, już dawno straciło swój autentyzm, którego resztki możemy jeszcze znaleźć w Europie. W „Ładunku 200” autentyzm aż boli, a brutalność mierzi. Mam wrażenie, że Bałabanow podobnie postrzega świat jak nasz Wojtek Smarzowski. Dla mnie podobieństwa, np. z "Domem złym" były oczywiste już na początku filmu.
Kawał solidnego kina, ale nie dla wrażliwych.

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Trochę zabawnie że użyłeś słowa "amerykańskie", bo scenariusz "Ładunku 200" jest niemal co do słowa skopiowany z powieści Faulknera "Sanctuary". Zresztą dziwię się, że tyle osób się nabrało, bo ja miałam szybko skojarzenia z amerykańską prowincją i dlatego to sprawdziłam. Bałabanow sprzedał naiwniakom plagiat jako "prawdziwe wydarzenia w ZSRR" xD

ocenił(a) film na 8
Jeanettte

OK. Jeśli to rzeczywiście plagiat, to jako autor scenariusza, Bałabanow zasługuje na napiętnowanie. Zaznajomienie się w tą informacją, nie zmienia jednak ani mojej oceny filmu, ani powyższej wypowiedzi. Gdyby za tą powieść wzięli się Amerykanie, producenci wymogliby włączenie do scenariusza co najmniej 2 strzelanin, pościgu samochodowego i wiszenia na gzymsie (lub nad przepaścią), a do głównej roli zaangażowaliby łysego Łylisa - bo inaczej hamburger się nie sprzeda. Zresztą Ty też oceniłaś film bardzo wysoko :-)

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Oceniłam wysoko bo film jest bardzo dobry jako adaptacja powieści Faulknera.
Co do Amerykanów, nakręcili oni sporo brutalnych filmów o redneckach mordujących i gwałcących przybyszów, którzy przypadkowo zabłąkali się na amerykańską prowincję.

ocenił(a) film na 8
Jeanettte

Wiem. Lubię filmy o chłopakach z Apallachów oraz synkach nie mogących się rozstać z mamusiami nawet po ich śmierci. Niestety, to przeważnie dość stare produkcje. Obecnie dominują filmy oparte na komiksach lub grach komputerowych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones