PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382751}

Ładunek 200

Gruz 200
7,3 25 049
ocen
7,3 10 1 25049
7,1 11
ocen krytyków
Ładunek 200
powrót do forum filmu Ładunek 200

Kraj zły

ocenił(a) film na 6

Nie lubię tego filmu. Jest podły, obrzydliwy, tak jak kraj który gra w nim główną rolę, co oczywiście nie znaczy że film jest zły. Szkoda mi, że wszelkie wartości, inspiracje intelektualne nie zapadają w pamięć, wyparte szokującymi i zatrważającymi wydarzeniami. Jak pewnie wszyscy kojarzą, to taki "Dom Zły" do potęgi, który w przeciwieństwie do naszej rodzimej produkcji w większym stopniu zdaje egzamin także, po prostu, jako film, a nie tylko generator frustracji, depresji i negatywnych emocji. Nie-zaskakujące, że Ruscy nas w tym ubiegli. Na początku chciałem dać temu filmowi bardzo niską ocenę, bardzo. Jednak daję wyżej. Jedno oczko ponad naszym polskim naśladowcą.

ocenił(a) film na 10
kopecjusz

Twórca chciał zapewne na siłę odtworzyć rzeczywistość tamtych lat która pewnie była jeszcze gorsza niż sceny z filmu. Warto ocenić grę aktorską, scenerię, muzykę i wszystko co na film się składa. Według mnie film jest na prawdę genialnym obrazem przedstawiającym dawną, okrutną, bezlitosną Rosję. Dużo mocniejszy niż "Dom zły" i bardziej realistyczny, według mnie "Dom zły" to bardziej artystyczny film, te różne wątki, mieszanie teraźniejszości z przeszłością, odbiera się go jakby gorzej.

ocenił(a) film na 6
MrsDracula

Słysząc język rosyjski i zabawną muzykę w aucie profesorka -zainteresowałam się filmem. W miarę oglądania już nie było mi wesoło; przyznaję nie wytrzymałam do końca.

MrsDracula

Zgadzam się z Tobą Myślę ze twórcą udało się 100 procentach oddać to co działo się w tym szatańskim systemem

ocenił(a) film na 7
MrsDracula

Mnie jednak "Dom zły" bardziej zaszokował, ze względu na poważniejsze podejście do tematu i poprzez próbę przedstawienia naszej rodzimej rzeczywistości, która w wielu miejscach wcale się tak drastycznie nie zmieniła przez ostatnie 20/30 lat. "Ładunek 200" jest absurdalnie przegięty, wręcz surrealistyczny. Bardziej odebrałem go jako niesmaczny i niepoważny niż szokujący, choć przebieg akcji trudno przewidzieć. Moim zdaniem film jest naładowany czarnym humorem, co bardziej przypomina filmy braci Coen. Najbardziej raziło w oczy znęcanie się nad tą dziewczyną (choć można je odczytać metaforycznie). Można przyjąć, że dosyć trafnie zobrazowano społeczeństwo dotknięte chorobą alkoholową, gdzie baterie ładują wszyscy, nie tylko pojedyncze jednostki. Zepsucie i upadek nie pozbawione szczypty wykręconego humoru. Film z dystansem daje do myślenia, pokazuje jak to gdzieś kiedyś mogło być i odpycha na tyle, że nie chciałoby się w czymś podobnym brać udziału.

ocenił(a) film na 8
joe_kaktus

Ja tu nie znalazłam czarnego humoru. W miare ogladania było to coraz bardziej przerażające i absurdalne. Wciągnęło mnie i mimo późnej pory obejrzałam do końca. No i zakończenie daje do myślenia.

ocenił(a) film na 7
andla

To prawda, nie wiem co tu miało być śmiesznego, nawet "wykręconego". Film dobry. Kraj ohydny.

ocenił(a) film na 7
andla

Co daje do myślenia? Ja właśnie rozczarowałem się, bo na koniec nie było o czym myśleć, niewiele wrażeń ten film po sobie zostawia. Parcie na Królestwo Komunizmu zrobiło tam i nie tylko zresztą tam wielką kupę, w której ci biedni ludzie niestety muszą żyć i "dostosować się". każdy na swój sposób: pozycją, wódą, ideolgią, cwaniakowaniem czy zwyrodnieniem (nawet taka Papuga z "Antikillera"). Wielki plus dla reżysera za wykonanie (świetnie dobrane zdjęcia i muzyka).

ocenił(a) film na 8
kopecjusz

Mnie też się ten film skojarzył z "Domem złym", ale o wiele więcej tu bestialstwa i okrucieństwa.Postać tego naczelnika i jego kumpli milicjantów wydaje się być absurdalna, ale ta historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.W wielu rosyjskich filmach jest pokazane to ich okrucieństwo, taka bezwzględność mimo gościnności, bo wódki nie żałują nikomu.To zachowanie może być związane z ich historią, stalinizmem, lagrami, zsyłkami, okrucieństwo mieli na co dzień.

ocenił(a) film na 7
andla

Z tego co tu wyczytałem na forum to ta historia nie jest oparta na prawdziwych wydarzeniach a jedynie luźno zainspirowana. Nie ulega wątpliwości, że tego typu rzeczy się dzieją, nawet u nas i to w dzisiejszych czasach na dodatek. Nie ma sensu skupiać się jedynie na tym jaka to Rosja zła i ohydna. Na pewno nie jest to obiektywny obraz całego społeczeństwa. Tam gdzie wódka się leje strumieniami nie raz dochodzi do tragedii. Samego filmu nie uważam za przerażający, jest w nim dużo chorego poczucia humoru. Żeby to zobaczyć trzeba spojrzeć z dystansem. Te sceny z matką zwyrodnialca oglądającą tępo w tv występy Afric Simone'a czy proponującą pierożka z kapustą to śmiech na sali. Film jest absurdalny i niepoważny w porównaniu do tego co się czasami dzieje naprawdę, ale paradoksalnie porusza metaforycznie bardzo poważne zagadnienia dotyczące życia w ZSRR. Na moje oko jest to przede wszystkim groteskowa satyra polityczna. Dziwnym wydaje mi się, że tylu widzów odbiera ten film śmiertelnie poważnie kiedy sam reżyser zdaje się puszczać oko w kierunku widza.

ocenił(a) film na 8
joe_kaktus

Z tą mamuśką to rzeczywiście Monthy Pyton,ale to co dzieje się wokół nie nastraja do śmiechu. Z drugiej strony te zachowania ludzi w normalnym świecie są nierealne, przerysowane, ale taki dr Leckter z Milczenia owiec czy ten psychol z Czerwonego smoka to takie typy jak ten naczelnik.

ocenił(a) film na 7
joe_kaktus

Ciekawe z jakich doświadczeń wziąłeś opinię o tym co się działo w 1984 roku w ZSRR? I to na północy, w jakieś dziurze pod Leningradem? Zapijaczona do granic matka (nie przez przypadek miała taką twarz) oglądająca Africa Simona jest "śmiechem na sali"? Metafora? Gasssh.

ocenił(a) film na 7
Jaho63

Prawda. Zero metafor. Prawie bez humoru, "W kraju magnolii" w bryce profesorka ateizmu sporadycznie rozprasza nieco wszechogarniającą beznadzieję.

ocenił(a) film na 6
kopecjusz

Film jest chory!!! Reżyser chyba też. Żałuję, że go obejrzałam. Przez długi czas nie mogłam wymazać z pamięci tych okropnych scen.

ocenił(a) film na 7
kopecjusz

Nie sądziłem że te ten film będzie aż tak drastyczny. Obejrzałem go dwa dni temu a do teraz nie mogę zapomnieć tych scen które zobaczyłem. Okropny, straszny film

ocenił(a) film na 10
gracii

'gruz 200' filmem PODOBNYM do 'dom zły' :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones